Skocz do zawartości
ramzi

FrSky XM+ odbiornik 16ch do dronów wyścigowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupienia obiornika " FrSky XM+ odbiornik 16ch do dronów wyścigowych" w chwili obiecnej korzystam z x4r sb i niestety mam problem z zasięgiem. Po odleceniu na jakies 300 metrów radio i odbiornik się rozpinają. Jeszcze nie wiem co jest przyczyną więc chciałbym wykluczyć aparaturę przez zbindowanie z innym nadajnikiem i sprawdzenie. Posiadam aparaturę TURNIGY 9xr pro z nadajnikiem XJT FRSKY. Pytanie czy odbiornik będzie kompatybilny z moją aparaturą i nadajnikiem, czy też będzie trzeba wgrywać jakieś nowe oprogramowanie itd. Znajomy kupił ten odbiornik przez ali czy też bangooda i musiał wgrywaćdo niego oprogramowanie by był kompatybilny z taranisem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,
sprzedawane przez nas odbiorniki posiadają wgrany firmware EU-LBT co oznacza że będą pracować z modułem nadawczym XJT pod warunkiem że w nim znajduję się również firmware EU-LBT. Bardzo często odbiorniki sprzedawane poza terenem Unii Europejskiej nie posiadają firmware EU-LBT tylko Non-EU. Więcej na ten temat znajdzie Pan tutaj:
https://77hobby.pl/firmware-nadajnikow-i-odbiornikow-frsky-kompendium-n-21.html

Pozdrawiam
Maciej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak sprawdzić jaki mam firmware w nadajniku zewnętrznym xjt? Bo to jest chyba firmware aparatury (nie wiem dlaczego zdjęcie jest bokiem na komputerze u mnie otwiera się normalnie w poziomie)

20171010_154941.jpg

Edytowane przez ramzi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To co widać na zdjęciu nie jest wersją firmware modułu nadawczego XJT a jedynie wersją oprogramowania sterującego aparaturą Turnigy.
Niestety niema możliwości odczytania wersji firmware modułu nadawczego XJT. Można sprawdzić czy to jest wersja EU czy non-EU bindując moduł z odbiornikiem z wgranym odpowiednim firmware EU <-> EU non-EU <-> non-EU. Najprościej jednak wgrać do modułu nadawczego odpowiedni firmware ściągnięty ze strony FrSky wówczas mamy gwarancje co do jego typu jak i konkretnego releasu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta