Jump to content
Pablo

Taranis X9-lite nie widzi XJT, HELP!

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Zakupiłem moduł XJT lite żeby polatać tiny whoopem w D8 ale napotkałem problem. Uaktualniłem openTX do najnowszej wersji, uaktualniłem internal RF i external RF do 2.1.0 i co? I radio pokazuje: external module - no info (w menu, w kategorii Modules / RX version). Radio i dron leżą i się kurzą a ja juz siedzę kilka godzin i braklo mi juz pomysłów.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i czekam na jakieś sugestie.

Zabrakło kompatybilności modułu nadawczego z odbiornikiem. Tiny whoop "nie zna" nowego ACCST 2.1.0. Musiałbyś wrócić do starej pierwotnej wersji oprogramowania RF.  Tego whoopa nie znam, ale wiedza ogólna tak wskazuje. Moduł RF z firmware 2.1.0 zadziała tylko z odbiornikiem z firmware 2.1.0  (jeśli dla whoopa powstanie).

Dzięki za odpowiedź!

A więc powinienem zrobić downgrade modułu i aparatury? Powstaje pytanie skąd wziąć starszy firmware ponieważ na oficjalnej stronie frsky jest tylko ten plik do XJT.

A drugie pytanie to wciąż dlaczego aparatura i moduł się nie widzą? Chyba, że się widzą bo po kliknięciu bind XJT pokazuje kontrolkami ze jest w trybie bind.

Dla trybu D8 wersja ACCST 2.1 (czy jakakolwiek inna) nie ma znaczenia... tryby D8 ani LR12 nie były modyfikowane uaktualnieniami v2.

Żaden moduł nadawczy ACCST nie będzie pokazywał info w menu o którym piszesz. Dopiero moduły ACCESS podają parametry o sobie. Także brak info nie jest problemem samym w sobie.

Rozumiem, że nie możesz zbindować Whoopa? czy zatrzymałeś się na etapie "no info" ?

No info to byl jeden z kilku problemów więc dzięki za rozjaśnienie tej kwestii.

Faktycznie nie mogę zbindowac whoopa, próbowałem flashowac firmware i uaktualniłem betflight to 4.0.6. Nic to nie dało mimo, że zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją producenta (również ustawienia w BF).

Whoop to Eachine QX65, frsky, sbus.

Gdzieś czytałem, że nowe taranisy nie mają kompatybilności wstecznej z produktami, które nie pochodzą bezpośrednio od frsky. Ktoś polecał wypróbować moduł multiprotocol zamiast XJT ale nie chce kupować kolejnej rzeczy tylko po to, żeby się dowiedzieć, że do niczego się nie przyda.

Dokładniej nowe Taranisy i Horusy nie mają trybu kompatybilności wstecznej D8 ani LR12 (nie udało się zmieścić w pamięci flash modułu nadawczego). Wspierają tryb D16, niezależnie od producenta (i oczywiście nowy ACCESS).

Wersja BF nie ma nic do bindowania.

Tryb D8 po prostu działa. Nie ma wersji regionalnych, ani różnych wersji v1/v2. Skup się na poprawnym bindowaniu odbiornika z modułem nadawczym.

Niestety nie chodzi o niepoprawne bindowanie. Robię wszystko zgodnie ze sztuką a mimo to nadajnik i odbiornik pozostają w trybie bindowania bez końca.

Dnia 24.06.2020 o 12:25, Pablo napisał:

pozostają w trybie bindowania bez końca.

Ja zawsze robiłem to tak

1włączałem bindowanie w apce

2przytrzymać przycisk bindowania na odbiorniku zanim sie go zacznie zasilać

3puścić przycisk bindowania kilka sekund po tym jak odbiornik zostanie zasilony

4 wyjść z trybu bindowania

5 wyłączyć i włączyć zasilania odbiornika

po ponownym włączeniu już był link, nigdy nie czekałem na nic w trybie bindowania

ps. po update taranisa 2019 do otx 2.3.9  w menu gdzie jest wybór modułu zewnętrznego jest pełna lista wyboru nawet bez wpiętego modułu do apki

myślę że skoro masz "no info" to może być to winda otx i warto było by zobaczyć na githubie ew. zgłosić aby wyszła z tym poprawka w przyszłości

Godzinę temu, RookFPV napisał:

myślę że skoro masz "no info" to może być to winda otx i warto było by zobaczyć na githubie ew. zgłosić aby wyszła z tym poprawka w przyszłości

Żadna poprawka nie wyjdzie. Jak pisałem wyżej moduły ACCST nie dają info o sobie, więc OpenTX nie ma czego wyświetlać. Stąd "no info".