Jump to content
Arek

S8R kolejność podłączenia kanałów a Mode

Recommended Posts

Witam, jestem w trakcie walki z s8r (wykonałem aktualizację bo nareszcie się pojawiła, przeprowadziłem kalibrację, zbindowalem i zamontowałem w modelu podpinając serwa) i teraz - jest napisane, że do prawidłowego działania wymaga odpowiedniej kolejności podłączenia serw jak opisane na odbiorniku. I teraz jak to się ma do Mode1? Jeśli podpiąłem serwa adekwatnie do opisu to wychodzą głupoty w sterowaniu czyli lotka działa wraz ze sterem kierunku itp. Jak to rozwiązać? Podłączyć do odbiornika tak jak zwykle czyli w kolejności KWGL I 5 kanał druga lotka czy pozmieniać gdzieś kolejność kanałów? Gdzie? Na wejściach? Wyjściach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz nadajnik pod kontrolą Open TX to przekieruj sobie kanały w mixerach tak jak tego wymaga odbiornik i powinno być po kłopocie.

Gdyby odbiornik miałby jeszcze mieć możliwość wyboru MODE to musiałby mieć bardziej skomplikowane oprogramowanie.Przy tej filozofii otwartości oprogramowania nadajników to mijało by się z celem ale to tylko moje dywagacje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Układ drążków aparatury (mode 1, mode 2, etc.) nie ma żadnego związku z kolejnością kanałów. Odbiorniki ze stabilizacją oczywiście wymagają jakiejś konkretnej kolejności kanałów, gdyż muszą wiedzieć gdzie są podłączone konkretne powierzchnie sterowe.

Kolejność kanałów ustala się w mikserze. Tutaj masz przykładową konfigurację kanałów dla S6R / S8R:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli jeśli dobrze rozumiem to jeśli kolejność kanałów mam KWGL, na prawym drążku gaz i lotki a na lewym wysokość i kierunek to w mikserze muszę przypisać drążki do odpowiednich kanałów? I tak jeśli w s8r na 1 kanale mamy Ail1 to do ch1 w mikserze przypisuje prawy drążek (ruch lewo i adekwatnie na 5 kanale Ail2 to w prawo); na 2 kanale Ele to do ch2 w mikserze przypisuje lewy drążek ( ruch góra - dół), itd. dobrze kombinuję??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostaw te drążki i domyślny porządek kanałów w spokoju 🙂.

Wymaganą kolejność kanałów podstawowych masz wydrukowaną na odbiorniku:

  • AIL / 1
  • ELE / 2
  • THR / 3
  • RUD / 4
  • AIL2 / 5
  • ELE2 / 6

I taką trzeba ustawić w mikserze. Jeśli czegoś nie wykorzystujesz (np. ELE2), to nie konfigurujesz danego kanału wcale (zostawiasz pusta linię w mikserze).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogarnąłem temat i jestem niezmiernie wdzięczny za porady, ustawiłem s8r zgodnie z instrukcją, oblot się udał i teraz tak:zawis lot nożowy ok natomiast autopoziomowanie owszem działa tylko 'trzepie' modelem na zasadzie wachlowania sterem wysokości, zmiana czułości stabi nic nie wnosi. Kolejna rzecz to nie mogę sobie poradzić z ustawieniem na jednym przełączniku 3 pozycyjnym tzn górne położenie Hover, środkowe stabilizacja i dolne knife edge, dodatkowo autopoziomowanie na chwilowym, jak to rozwiązać? Wedle instrukcji wszystko ogarniam ale własną inwencję mam znacznie ograniczoną, jestem już w sumie starszym panem i nie do końca sobie radzę z filozofią opentx, jeśli już coś raz zrobię to potem jest proste ale wymyślenie od początku sprawia problem, jeśli więc ktoś byłby uprzejmy popełnić coś na wzór instrukcji na dwóch przełącznikach i stworzyć takową przy moich założeniach tzn 3 pozycję + chwilowy autopoziomowanie byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodatkowo jestem w stanie odwdzięczyć się również ale to na priv 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...