Jump to content
Piotrek_SGM

X10S Express wersje firmware

Recommended Posts

Cześć,

Może mi ktoś odpowiedzieć, czy dla X10S Express są różne wersje firmware, żeby obsługiwać odbiorniki w trybie D16 "ECC" i "EU-LBT"?

Do tej pory używałem Taranisa X9D z firmware (moduł i odbiorniki) non-EU, czyli ECC. Nie aktualizowałem też nic do D16v2 (ACCST v2.xxxxx).

Na stronie FrSky widzę dwie wersje firmware - jakaś starszą (pewnie do D16v1) i nowszą (pewnie D16v2), ale nie ma nic o ECC vs EU-LBT. Czy to znaczy, że ten nowy moduł obsługuje zarówno odbiorniki ECC jak i EU-LBT jednocześnie?!

Dzięki za zlitowanie, jak ktoś coś sensownie odpisze :)

pozdrawiam,

Piotrek

Po kilku dniach zapoznawania się z tematem jak rozumiem Horusa się kupuje w "sztywnej" wersji FCC albo EU-LBT.

Pozostaje pytanie co z firmware? I wygląda na to, że firmware jest "spójny" dla obydwu wersji.

Mam racje? :)

Czytałem to oczywiście i doceniam wszelkie poradniki z 77hobby, ale nadal dla mnie nie było jasne, czy mając radio z Access a używając w nim Accst nadal jest podział firmwaru na FCC/LBT.

" Protokół ACCESS znosi podział na wersje regionalne EU-LBT / FCC (a przynajmniej nie są one widoczne dla użytkownika, odbiornik sam rozpozna w jakiej wersji regionalnej pracuje nadajnik i samoczynnie odpowiednio się dostosuje). " - okej, ale jak mój stary odbiornik X8R z ACCST ma się dostosować do regionu skoro jak dotąd wymagał oddzielnego firmware dla jednego lub drugiego regionu? Coś tu dla mnie nie jest jasne. Jak już, to widział bym to odwrotnie - że to moduł Horusa w trybie D16 umie się "dostosować", ale dlaczego na radiu jest naklejka EU-LBT?

Z tego samego artykułu:

image.thumb.png.de6151ffe10efa803007270ac2e6b522.png

Czyli ACCESS to jedno, a tryb kompatybilności wstecznej ACCST D16 bez zmian. Tryb FCC / EU-LBT dla modułu nadawczego pracującego w ACCST D16 powiązany jest z wersją regionalną całego modułu, który zasadniczo jest ustalony fabrycznie.

Bez zmian w sensie kompatybilności D16 FCC vs EU-LBT – to zostało odziedziczone jak było. Ale fakt, plik firmware jest jeden, a zmiana wersji regionalnej nie polega już na wymianie firmware.

Szczególnie tego nie mogłem pojąć, używając od lat najpierw moduły FrSky do Graupnera a potem Taranisa.

Dzięki i miłego dnia, dobra robota z tą dystrybucją FrSky, poradniki, tutoriale - gratulacje.

Oby się cały czas udawało poszerzać asortyment.

pozdrawiam,

Piotrek