Jump to content

Companion & GoogleEarth (Problem)

Recommended Posts

Firmware OTX 2.3.9 & Google Earth Pro 7.3.3.7786 (64-bit)

Hardware Taranis X9DplusSE

Cześć zadanie które chciałem wykonać to zasymulować trasę odbytego wcześniej lotu z GPSa na podstawie pliku "Log.SCV"

1.W ustawieniach aplikacji OpenTXComapanion  zaznaczony jest plik wykonywalny GoogleEarth.exe

2.Taranis poprawnie rejestruje całą telemetrie do pliku SCV. Ustawienia częstotliwości co 1s.

3.W oknie OpenTXCompanion klikam ikonę "Obejrzyj plik logów" następnie otwieram w tym oknie plik logów SCV i wszystko wyświetla się poprawnie

4.Nastepnie z tego samego okna w dolnym lewym rogu klikam durzą ikonę globu i następuje uruchomienie programu GoogleEarth.

Problem polega na tym że w GoogleEarth nie ma żadnych informacji związanych z GPS.

Gdy uruchomię program GoogleEarth osobno i odpowiednio zaimportuję plik SCV tak aby były informacjie o długości/szerokości geograficznej oraz wysokość  to na mapie pojawią się w 3D oznaczenia mojej pozycji rejestrowane co 1 sekundę ponieważ tak w apce ustawiony jest rejetrator LOGów. Wszystko ładnie i pięknie tylko chciałem odtworzyć trasę lotu, a oprócz zaznaczonych stałych pozycji niema nic więcej, jest na to jakieś rozwiązanie? Gdzieś trafiłem na wątek o tym że OTX przed wersją 2.2 inaczej rejestrował plik LOGów i GoogleEarth odrazu wyświetlało trasę.

• 2 weeks later...
  • Moderators

Teraz nie sprawdzę konkretnych opcji, ale prawdopodobnie problem polega na tym, że Google Earth wyświetla wykres lotu licząc od poziomu morza. Efekt jest taki, że wykres rysowany jest "w ziemi". Pamiętam, że jest tam gdzieś opcja (w Google Earth), aby wykres był rysowany licząc wysokość od poziomu ziemi.

• Like 1

Wysokość jest dobra ponieważ na podstawie wysokości z telemetrii wysokość "pointów" się zgadza podobnie jak współrzędne. Problem polega na tym że w GoogleEarth wyświetlane są same adresy które powinny być połączone krzywymi jako tor odbytego lotu tego właśnie nie mogę zrobić. Tak jak wspominałem wyżej znalazłem informacje o tym że OTX po aktualizacji wersji 2.2.x zapisuje inaczej logi i to jest powodem braku kompatybilności. Inny sposób jaki znalazłem na zrobienie takiej mapki toru lotu to przekonwertowanie pliku *.BFL pochodzącego z kontrolera lotu (BlackBox)  za pomocą aplikacji z githuba "blackbox_decode.exe" wówczas plik *.BFL konwertowany jest w taki sposób że zostają wyciągnięte z niego dane o GPS (nie testowałem jeszcze tej opcji, widziałem tylko na YT że to działa). Nie mniej jednak jakbyś miał chwilę i chęci to sprawdź może coś robię źle z logiem pochodzącym z apki.

Problem rozwiązany.

1.Brak komunikacji programu Companion i Google earth spowodowane były złymi ustawieniami windows defender dla tych aplikacji.

2.Jak już udało uruchomić się loga to ścieżkę z "pod ziemi" wystarczyło wyciągnąć na powierzchnię zaznaczają opcję wysokości "nad poziomem gruntu a nie morza"

JerzyR Troche mnie nakierował na brak w mojej telemetrji "Galt(m)" u mnie jest samo Alt(m) które pokazuje wysokość GPS lub na podstawie barometru jeśli brakuje GPS, dlatego wystarczy zastosować się do pk.2

3.Wedłog dokumentacji mojego odbiornika w telemetrii nie istnieje "GAlt" 

• Moderators
Dnia 22.08.2020 o 08:36, RookFPV napisał:

2.Jak już udało uruchomić się loga to ścieżkę z "pod ziemi" wystarczyło wyciągnąć na powierzchnię zaznaczają opcję wysokości "nad poziomem gruntu a nie morza"

To właśnie pisałem kilka postów wyżej 🙂.