Skocz do zawartości
Ludwik

Kontroler/moduł utrzymujący stały kierunek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki mały projekt do zrobienia. Chodzi o urządzenie poruszające się po wodzie mające za zadanie utrzymać stały kierunek poruszania się. 

Na wodzie będą fale więc musi utrzymywać stały kierunek niezależnie od odchylenia czy nawet przewrócenia się "na plecy". poza silniczkiem napędzającym działającym cały czas będą dwa silniczki - prawy i lewy do niwelowania zejścia z obranego kursu. Musi ono utrzymywać stały kierunek aż nie dostanie sygnału do jego zmiany - zmiana będzie polegała na tym że po otrzymaniu sygnału urządzenie stanie, zacznie obracac się wokół osi aż nie dostanie kolejnego sygnału, wtedy zacznie poruszać się według nowego kierunku.

Staram się zrobić to przy pomocy arduino i kompasu z akcelerometrem ale może prościej byłoby użyć kontrolera lotu, który ma to wszystko już wbudowane w siebie i tutaj mam pytanie jaki niedrogi kontroler lotu umożliwiłby mi utrzymywanie danego kierunku (to raczej zadanie dla kompasu). umożliwiłby sterowanie dwoma silniczkami. Czy kontroler taki można zaprogramować podobnie jak arduino? Może jest jakiś kontroler kompatybilny z arduino.

Dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez Ludwik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem, czy pomogę, ale poszukiwania rozpocząłbym raczej od oprogramowania, nie konkretnego kontrolera. Rozbudowane funkcje nawigacyjne ma iNav:

http://inavflight.com

Przy czym wymagania są dosyć specyficzne (tylko utrzymywanie kierunku, sterowane silnikami) - więc nie wiem, czy dla tak prostego zadania nie będzie lepsze Arduino z kompasem, dając przy tym pełną kontrolę nad funkcjonalnością i frajdę z własnej implementacji.

Jeśli ma to znaczenie, to cena rozwiązania na Arduno/AVR może zamknąć się w paru złotych + kompas. Kontroler będzie zapewne nieco droższy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta