Jump to content

Brak 7 i 8 kanału w odbiorniku G-RX8

Recommended Posts

Doszedł dzis nowy odbiornik i po aktualizacji ( bezproblemowo do wer, 2.1.2 ) zadziałał ale nie działają kanał 7 i 8 (1-6 działają ), według filmiku należy bindowac ze zworką na pinach sygnałowych kanału 1 i 2 (zwykłe serwa analogowe) , Nadajnik ustawiony tryb XJT D16,KN 1-16 (to samo jak ustawie 1-8) gdzie mogłem popełnić bład ?

Edited by MarekSp

Ja angielski znam, ale mi słówek brakuje wobec czego Koledzy może mnie poprawią, ale...

The receiver comes default in SBUS Mode. If the Horus series transmitter is used, 1-8/9-16CH can be chosen on the transmitter during the binding process.
If Taranis series transmitter is used, connect CH3 and CH4 by the jumper, and then perform binding process. After a successful bind, the channels should be
switched. If the receiver outputs 9-16CH, follow the same operation and it will switch to 1-8CH.

wychodziło by, że posiadając Taranisa trzeba zewrzeć piny sygnałowe kanału 3 i 4

• Moderators

Jeśli pali się niebieska dioda, odbiornik jest w trybie SBUS (na porcie ósmym jest SBUS OUT, port siódmy jest wyłączony). Jeśli bindujesz odbiornik ze zworką na CH1-CH2, to właśnie włączasz tryb SBUS (w poprzednich wersjach firmware było odwrotnie). Zbinduj bez zworki, to odbiornik wejdzie w tryb PWM (niebieska dioda zgaśnie, wszystkie porty będą podawały sygnał PWM, kanały 1-8 albo 9-16 jeśli podczas bindowania założy się zworkę na CH3-CH4).

Godzinę temu, MarekSp napisał:

gdzie mogłem popełnić bład ?

Oglądasz filmiki, zamiast przeczytać manual 😉.

Manu konfiguracji modelu - okno telemetrii - trzeba włączyć wyszukanie nowych czujników. Powinien pojawić się ALT i VSpd. Jakoś tam sobie je skonfigurować (metry pełne lub nie itp.)

W funkcjach specjalnych ustawiasz

<JAKIŚ PRZEŁĄCZNIK> <GRAJ WARTOŚĆ> <ALT> i ustawiasz np. czas co ile ma się odzywać

Pliki dźwiękowe trzeba poszukać paczkę na openTX lub tutaj na forum

Rozpakowaną paczkę wgrywasz na kartę SD do katalogu SOUNDS\pl (katalog en zostaw) i w menu radia ustawiasz język polski

Dawny manual w ojczystym języku:

https://photos05.redcart.pl/templates/images/description/995/Image/aparatury/frsky/plOpenTXdlaFrSkyTaranis.pdf

Edited by JerzyR