Jump to content

XM+ nie działa poprawnie po aktualizacji do ACCST 2.1

Piotrek_SGM
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Mam taki problem:

Mam model z X8R, RB10 i XM+. Do tej port latałem na Taranisie (stare ACCST, firmware ECC) i wszystko działało bez problemu.

Kupiłem Horus X10S Express z LBT, więc zflashowałem odbiorniki do najnowszych firmware.

X8R działa bez problemu, za to XM+ (XM+_ACCST_2.1.0_LBT.frk) szaleje - raz działa, raz nie (czerwona dioda na nim i na RB10), raz serwo chodzą normalnie, za chwilę chodzą skokowo albo wcale.

Wróciłem do starego firmware (ACCST v1, ECC) i Taranisa i wszystko śmiga jak dawniej.

Czy to jakiś znany problem? RSSI mnie nie interesuje, więc chyba właściwy firmware wgrałem?

W Horusie jest D16 i binduję dla kanałów 1-8 w trybie bez telemetrii.

Ktoś? Coś? :)

pozdro,

Piotrek

p.s. Problem mnie mocno trapi, bo mam jeszcze jeden model z XM+ i RB20 na pokładzie...

• Moderators

RX swamping to nie jest wada jako taka. W różnym stopniu występuje we wielu odbiornikach różnych firm. Faktem jest, że w niektórych kombinacjach nadajnik / odbiornik XM+ ma to wyjątkowo widoczne, ale w locie RX swamping nie wystąpi. Trzeba ewentualnie uważać będąc bardzo blisko modelu.

• Thanks 1