Skocz do zawartości
jack-33

Taranis X9D Plus - zew. modul DSMX bindowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

2 lata temu powróciłem do modelarstwa po niemal 30-latach przerwy......kosmos....szczególnie techniczny, ale daje rady.

Dotychczas działałem na radiu syna Spektrum DX6i i mam do niego wiele odbiorników. Obecnie mam już swoje radio (X9D plus) i dokupiłem zewnętrzny moduł Orange DSMX/DSM2.

Od 2 m-cy męczę się z bindowaniem kilku odbiorników. Bindowanie kolejnego wymazuje poprzedni odbiornik, a przecież nie o to chodzi.... gdzieś popełniam błąd.

Oczywiście przestudiowałem instrukcje wielokrotnie.... bez skutku - aparatura binduje się z odbiornikiem, ale pamięta tylko 1 odbiornik (ostatni zbindowany)

Moduł ustawiłem na PPM, standardowe ramki itd... to co proponuje X9D...

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc, co należy zrobić, tzn. krok po kroku, aby zbindować wiele odbiorników na tym module

Pozdrawiam i życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku

Jacek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co piszesz, w danej konfiguracji Taranis nie ma kontroli nad bindowaniem odbiorników przez moduł. Taranis nie robi nic innego jak wysyłanie sygnału PPM do modułu, w celu zakodowania go w DSM i wysłania w eter. Za bindowanie odpowiedzialny jest sam moduł i w jego dokumentacji należałoby szukać rozwiązania.

To co prawda to nie dokładnie nasz zakres działania, ale jeśli moduł to OrangeRX, to w dokumentacji piszą o unikalnych ID oraz o ich zmianie:

ID change:
When powered up with Button1 pressed the new ID will be generated.

Czyli aby wygenerować nowy ID dla kolejnego odbiornika trzeba przytrzymać przycisk 1 podczas włączania zasilania modułu. Mam nadzieję że ta podpowiedź pomoże :)

Dzięki za życzenia i również wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta