Skocz do zawartości
jack-33

openTX w wersji EU a wspólpraca z odbiornikami serii V i serii D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czytam i czytam i mam wątpliwości, jakie serie odbiorników będą współpracowały z Taranisem X9D plus zakupionym w 77Hobby ?

Z lektury w Warsztacie FrSky wynika, że wersja OpenTX EU nie obsługuje bindowania w trybie D8, charakterystycznym dla serii odbiorników V i D.

Czy to oznacza, że chcąc korzystać z legalnej wersji OpenTX dla Europy mam zapomnieć o tych odbiornikach?

Proszę o szczegółowe wyjaśnienie, bo byłoby to znaczna uciążliwość nie móc wykorzystywać tych małych lekkich odbiorników 4CH.

Pozdrawiam

Jacek

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szczegółowe wyjaśnienie zamieściliśmy właśnie w Warsztacie – https://77hobby.pl/firmware-nadajnikow-i-odbiornikow-frsky-kompendium-n-21.html

Bez trybu D8 nie będzie można zbindować odbiorników serii D ani V. Przy czym seria X ma obecnie wiele małych i niezwykle lekkich odbiorników, także 4 kanałowych, przy w pełni działającej telemetrii Smart Port. Kupowanie odbiorników serii D (czy V) ma raczej sens jeśli ma się moduł nadawczy, który może pracować wyłącznie w trybie D8.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź i podpowiedź w zakresie odbiorników, rzeczywiście przeoczyłem X4R...

Ale co w takim razie z odbiornikiem: FrSky G-RX8 odbiornik szybowcowy z wariometrem (ma firmware EU-LBT)

Wgrałem ostatnio wersję 2.2.0 z zaznaczona opcją EU (zakupione radio miało 2.1.9) ale rozumiem , że to jest wersja EU, nie EU-LBT?

To jak korzystać jednocześnie z odbiornika np. X4R (EU) i G-RX8 (EU-LBT), który idealnie pasowałby mi do szybowca..... ???

Chce się przesiąść całkowicie z odbiorników DSMX/DSM2 na FrSky - optymalizuje odbiorniki by wybrać te odpowiednie, ale im więcej czytam, tym większe mam zamieszanie w głowie.....

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kluczem jest oddzielenie wersji OpenTX (oprogramowanie systemowe aparatury: tryby lotu, definicje wejść, mikser, funkcje specjalne, generowanie sygnału PPM dla modułu nadawczego, etc.) od faktycznego firmware modułu nadawczego wbudowanego w aparaturę (odpowiedzialnego na modulację sygnału PPM i jego transmisję w paśmie 2.4GHz).

OpenTX EU wyłącza tryb D8, ale tylko jako opcję w menu aparatury. OpenTX EU nie ma nic wspólnego z firmware modułu nadawczego.

Natomiast firmware modułu nadawczego może być EU-LBT lub międzynarodowe i to dotyczy wyłącznie trybu D16 (kiedyś była jeszcze wersja firmware EU (bez LBT) ale tylko przez chwilę i teraz to przeszłość).

Wszystkie odbiorniki serii X działają w trybie D16 i dla nich W Europie należy używać firmware EU-LBT.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×