Skocz do zawartości
marcin_am

XJT + G-RX8 + V8R4-II

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zmianiam moduł nadawczy z DJT na XJT w Turnigy 9x. (standardowy soft producenta).

Z tego co wyczytałem w kompendium G-RX8 pracuje w D16, zatem nie będzie (i nie był w stanie :)) bindować się z DJT. Dokupiłem XJT.

Bindowanie ok. Jest zielona dioda po resecie, ale brak reakcji na serwach. Sprawdziłem kanały, konfigurację nadajnika itd. Odbiornik regauje na właczanie i wyłączanie nadajnika, ale nic nie dzieje się na serwach.

Temat drugi, przełączam nadajnik na D8, żeby zbindować z moim starym V8R4-II, ale nie binduje. Z DJT, binduje expresowo...

Co może być przyczną? Nie mam już pomysłów, przeczytałem forum i kompendium....

Pomocy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
17 godzin temu, marcin_am napisał:

Zmianiam moduł nadawczy z DJT na XJT w Turnigy 9x. (standardowy soft producenta).

Z tego co wyczytałem w kompendium G-RX8 pracuje w D16, zatem nie będzie (i nie był w stanie :)) bindować się z DJT. Dokupiłem XJT.

Bindowanie ok. Jest zielona dioda po resecie, ale brak reakcji na serwach. Sprawdziłem kanały, konfigurację nadajnika itd. Odbiornik regauje na właczanie i wyłączanie nadajnika, ale nic nie dzieje się na serwach.

Temat drugi, przełączam nadajnik na D8, żeby zbindować z moim starym V8R4-II, ale nie binduje. Z DJT, binduje expresowo...

Co może być przyczną? Nie mam już pomysłów, przeczytałem forum i kompendium....

Nie spotkałem jeszcze z takimi objawami (odbiornik się binduje, ale nie działają serwa). Do których portów odbiornika przyłączasz serwa? W domyślnym trybie (SBUS), porty CH7 i CH8 nie podają sygnału PWM. Sprawdziłbym także, jaka kolejność kanałów jest wysyłana przez domyślny soft 9X - być może wszystko jest w porządku, tylko nie "trafiasz" w odpowiednie kanały? (tzn. przyłączasz serwa do portów, które nie są sterowane albo są nieaktywne (tryb SBUS))

Z bindowaniem częstym problemem jest, że odbiornik jest za blisko radia. Zajrzyj tutaj:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję za podpowiedzi.

1. V8R4-II po podłączeniu z jumperem binduje się i działa - sukces. Serwa chodzą, wszystko ok.

2. G-RX8 binduje się, range check działa, beepy itd. ale niestety serwa podłączone do kanałów 1-6 nie reagują. Kanałów wyższych niż CH7 nie używam. Mode jest ten sam co dla V8R4-II (pierwsze 4CH nadają dla mode 2 nadajnika - gaz w lewym drążku). Oczywiście przestawiam przełączniki na nadajniku XJT do D16 (OFF, OFF). 

Nie mam za bardzo koncepcji co jeszcze sprawdzić. Dioda niebieska po włączeniu świeci na odbiorniku (czyli domyślny tryb SBUS) i zielona (jest zbindowany). Czerwona off. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

3. Bindowanie w trybie D8 (ON, OFF) z odbiornikiem V8FR-II - expresowo i bezproblemowo. Wszystko działa jak należy.

4. G-RX8 binduje się, daje sprawdzać zasięg, przesyła telemetrię (odbiornik detektuje siłę sygnału i informuje dzwiękowo). Niestety żadne serwo nie działa. Może po prostu wadliwy odbiornik? 

Poproszę o pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety nie znam oryginalnego oprogramowania 9X - czy są tam jakieś parametry sygnału PPM i ilości kanałów wysyłanych do modułu nadawczego?

Proponuję jeszcze sprawdzić odbiornik w trybie PWM. Ewentualnie zbindować go w innym radiu, najlepiej w Taranisie (jeśli jest taka możliwość). Można jeszcze ponownie wgrać firmware odbiornika, ale to już tak trochę na wyrost szukam.

Wady odbiornika nie można oczywiście na 100% wykluczyć, choć byłby to pierwszy taki przypadek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedź, ale nic z tego :(

Frmware zrobiłem update - sytuacja bez zmian. 

SBUS na PWM (niebieska dioda na OFF) - bez zmian. 

Vario - OFF bez zmian

Przełączyłem na 9ms dla cyfrowego serwa, ale też nic. 

Albo trafiony odbiornik, albo jest gdzieś jakiś parametr który jest nie przestawiony. Stawiam na to drugie...

Jeśli ktoś ma Turnigy9x z standardowym softem - proszę o pomoc.

Planuję wymianę firmware na OpenTx. Wtedy może jeszcze coś się uda zobaczyć. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli tylko możesz, sprawdź odbiornik u kogoś z Taranisem, albo przynajmniej OpenTX. Wyeliminuje się (lub potwierdzi, choć nie sądzę) problem z odbiornikiem. Też stawiam na jakiś problem konfiguracyjny ze standardowym softem 9X. Niestety tutaj nie pomogę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Update do sytuacji...

Aparatura z nowym firmware Open TX 9 (opentx-9x-2.0.20  z dn. 2018-01-25 EEPR: 216-0), ustawiam standardowo Mode 2, RETA.

Procedura bindowania zgodnie z instrukcją. 

Po ponownym podłączeniu nadajnik i odbiornik się widzą (przynajmniej taki status podają diody).

Niestety, żaden z kanałów nie działa (serwa nie reagują).

Przy odbiorniku V8FR-II, bez żadnych zmian w nadajniku (oprócz przestawienia switchy do D16) wszystko działa, serwa działają.

Poproszę o pomoc. Chyba pozostaje mi odesłanie odbiornika...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli nic nie pomaga, to faktycznie złóż reklamację (możesz to zrobić np. w sklepie w Panelu Klienta) i odeślij odbiornik do nas.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta