Jump to content

Uzbrojenie bez kontrolera.


RookFPV
 Share

Recommended Posts

Próbuję zrobić przełącznik "Arm" dla motoszybowca który nie posiada FC (Opieram się na samym OTX)

Warunki które nałożyłem na uzbrojenie to.

1  Przepustnica musi być opuszczona 

2 Przełącznik 2 pozycyjny musi być włączony  <---- tylko to działa tak jak widać na screenie

3 Przełącznik 2 pozycyjny nie aktywuje przepustnicy jeżeli jej wartość będzie większa jak -100  <---- tu pojawia się problem

Co powinienem tu dodać aby spełnić wszystkie warunki wyżej opisane ? próbowałem z bramką logiczną "AND" ale coś nie wychodzi.

 

arm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Spoko tylko tu masz włączoną opcje "odcięcia gazu" i działa to identycznie jak to co na screenie, nie spełnia warunku 1 i 3 😜. W pewnym momencie wydawało mi się że problem rozwiązałem ale niestety "Duraction" można ustawić na max 25s gdyby było można włączyć nieskończony czas to by to działało. Ps. "Duraction" wpisuje się w przed ostatniej kolumnie w linijce na 1 screenie i działa to tak że jeżeli "LO1" przestaje spełniać warunki to czas wpisany w "Duraction" podtrzymuje ten warunek mimo wszystko a niestety max 25s można wklepać.

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłem to zupełnie inaczej teraz działa idealnie i spełnia wszystkie warunki. Jeżeli przepustnica będzie powyżej -100 to przełącznik którym uzbrajamy nie spowoduje gwałtowanego podniesienia przepustnicy (najpierw będzie trzeba ją opuścić do zera) lub po prostu na opuszczonej przepustnicy włączyć przełącznik. I to wszystko za pomocną 3 linijek w funkcjach logicznych, niestety gdy zrobiłem to bardzo podobnie w 2 linijkach to pojawiał się mały błąd ale to nieważne. Jak jesteś tym zainteresowany to wklep sobie to co na screenie i obserwuj co się dzieje z kanałem przepustnicy gdy nie jest uzbrojona i gdy próbujesz ją uzbroić gdy nie jest opuszczona. Oczywiście można to ładnie rozbudować o komunikaty głosowe Ps. pamiętaj aby to co w specjalnej funkcji widać na screenie zastosować jako "invert"

arm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...