Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kompatybilność w trybie D8
#1

Dzień dobry,

Może trochę dziwne pytanie:  czy stosując do nadajników FR-SKY (Taranis, Horus z oprogramowaniem EU, które nie obsługuje trybu D8) posiadających kieszeń dla zewnętrznego modułu w standardzie JR modułu nadawczego DJT można uzyskać pracę nadajnika w trybie D8 i kompatybilność z odbiornikami serii V i D ?
Odpowiedz
#2

Szczegółowe informacje dot. EU / nie-EU wersji firmware modułu nadawczego i OpenTX (uwaga, to dwie różne rzeczy!) znajdziesz tutaj:

https://77hobby.pl/firmware-nadajnikow-i...-n-21.html

W skrócie Taranisy i Horusy ACCST (modele pre 2019) posiadają moduł nadawczy XJT obsługujący tryb D8, który to tryb jest jednak domyślnie wyłączony w europejskich odmianach oprogramowania systemowego tych aparatur, tj. OpenTX / FrOS. Tryby D8 / D16 / LR12 są trybami pracy modułu nadawczego i jako takie nie mają bezpośredniego związku z OpenTX / FrOS (poza tym, że OpenTX i FrOS sterują pracą modułu nadawczego XJT przez Smart Port). Sam tryb D8 nie ma wersji EU / nie-EU, w przeciwieństwie do trybu D16.

Tyle tytułem wstępu.

Moduł nadawczy DJT natomiast nie jest sterowany przez Smart Port z poziomu OpenTX / FrOS, tylko na przełącznikach. Będzie zatem pracował w takim trybie, w jakim na tych przełącznikach zostanie ustawiony (V8 lub D8, zgodnie z tabelką z instrukcji obsługi).

https://77hobby.pl/polskie-instrukcje-frsky-n-31.html

Odbiorniki zarówno serii D jak i V pracują w trybie D8. Tylko BARDZO stare wersje odbiorników serii V używają wyłącznie trybu V8. Są one jednak praktycznie już niespotykane, na pewno nie do kupienia.
Odpowiedz


Skocz do: